Fabulous: buď lepší člověk

Pokud patříte k lidem, kteří potřebují motivaci k tomu, aby měnili své životy nebo aby začali s novými, prospěšnými zvyky, vyzkoušejte aplikaci Fabulous.

Znáte to. Ráno vstáváte a nevíte, co se životem. Vaše dny jsou jeden jako druhý. Jsou prázdné. Studené. Bez obsahu a formy. Všechno vás bolí, váš spánek stojí za pendrek a denně se přemáháte k tomu, abyste se ráno protáhli, dobře se nasnídali nebo se naučili správně dýchat či si osvojili prožitek přítomného okamžiku. Aplikace Fabulous supluje kouče, který vás dovede k cíli. Vývojáři aplikace se však nesoustředí na dosažení cíle; aplikace Fabulous se soustřeďuje na přítomný okamžik a provedení dílčích kroků, které samy o sobě mohou zlepšit váš den, zdraví a psychiku.

Nenechte se už na začátku svést svým entuziasmem. Fabulous na to ani není stavěn, přestože tomu můžete propadnout. Verze zdarma neumožňuje, oproti jiným habit trackerům navolit si co nejvíce dílčích úkolů, které pak budete sotva stíhat a nakonec se použití aplikace svrhne v bezmyšlenkovité odklikávání notifikací. Je dobré začít postupně.

Ranní, odpolední a večerní rutina

Prvním úkolem, který vám aplikace nabídne, je zvolení si svých ranních rutinních úkolů. Obecně každý z úkolů má stanovenou svou časomíru, případně zvukovou kulisu, komentář či hudbu. Mezi rutiny, které si můžete libovolně nastavit na ranní, odpolední či večerní rituál, patří zdánlivě banální záležitosti, jako je skvělá snídaně, protahování, vypití sklenice vody, naplánování denně nebo pozření vitamínových pilulek. Aplikace nabízí ale i mnohem sofistikovanější úkoly: nechte plavat své problémy, projevte vděčnost či vědomě dýchejte správným způsobem.

Výzvy

Můžete se účastnit také některé z výzev, které se týkají vašeho vnitřního nastavení (mindset), zdraví nebo životního stylu. Výzvy se liší i dobou trvání. Můžete se například účastnit týdenní jóga výzvy, devítidenní změny chování nebo například týdenní autorská challenge „10 tisíc slov“, která má vést k napsání delšího textu (což my, začínající autoři, zvláště ceníme). Každou challenge stvrdíte třemi způsoby libovolného charakteru (vzkazem sobě samému, sdílením na sociální sítě či jiným krokem) a na závěr slib sobě samým stvrdíte krví. Teda ne tak docela, otiskem palce, ale nejde o skutečné sejmutí biometrického údaje, jde jen o jakýsi rituál, kterým sebe samé zavážete vykonávat danou činnost pravidelně a splnit ji.„Make me fabulous“

Po několika dnech používání vám umožní v aplikace v hlavním menu stisknout malý symbol raketky na modrém pozadí a zvolit si volbu „MAKE ME FABULOUS“. Díky ní můžete jednotlivé úkoly splnit mimo plán nebo výzvu,

Jedním z úkolů, které si můžete zvolit, je například cvičení jógy. Aplikace nabízí v téhle chvíli zpravidla jen pozdrav slunci. Je škoda, že tato funkce není pro vývojáře hodná rozšíření, neboť je skvělá. Jednotlivé kroky pozdravu slunci ukazuje a slovně je popisuje, takže se sun salutation naučíte jako nic.Možná si říkáte „proč bych měl klikat do nějaké aplikace, abych mohl něco dělat“. Inu, může na tom něco být, pokud máte silnou vůli a dostatek motivace. Existují ale lidé, kteří nevědí co se životem nebo z nějakého důvodu nemohou najít ve svém životě řád. Typickým příkladem mohou být lidé s lehčími depresemi nebo úzkostmi. Takoví jedinci potřebují motivaci jako sůl a cvičení podobného typu jim mohou pomoci zlepšit kvalitu svého života. Zajímavou vychytávkou je verze Fabulous for work, která je určena pro pracovní skupiny a týmy.

Některá rozšíření jsou dostupná jen pro placenou verzi (Premium verzi je možné ve slevě získat od 92 Kč za měsíc, načež získáte nejenom hromadu motivačních nahrávek, meditačních zvuků a plánů, ale také možnost ZÁLOHY, která u standardního free účtu není a po smazání aplikace musíte začít znova), například tyto pohádky na dobrou noc.

Teď už jen kde aplikaci sehnat? Najdete ji v Google Play i v Apple Storu, a to v základní verzi úplně zdarma.

Líbil se vám tento článek? Můžete mě podpořit na Patreonu. Můžete také požádat o odběr novinek e-mailem a sledovat mě na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *